Klean Kanteen Classic Vacuum Insulate – pozornie zwykła butelka a jednak niezwykła, czemu ?

Jeśli przyzwyczaiłeś się do używania zwykłego bidonu albo jednorazowych plastikowych butelek z napojami, które za każdym razem po prostu wyrzucasz – ten tekst jest dla Ciebie.

To nie jest po prostu butelka.

Wykonana jest ze stali nierdzewnej z podwójnymi ściankami z próżnią pomiędzy nimi – dzięki temu butelka jest właściwie termosem.

Stal nierdzewna oprócz łatwości w utrzymaniu w czystości czy odporności na uszkodzenia nie przyjmuje ani nie oddaje smaków i zapachów – woda z górskiego strumienia, nie będzie więc miała posmaku plastikowego naczynia.

A gdy jakimś trafem w butelce znajdzie się … zupa pomidorowa – po umyciu znów będziemy mogli nalać do niej wody i cieszyć się smakiem wody a nie wody pomidorowej 😉

Bardzo szeroka szyjka pozwala na łatwe uzupełnianie zawartości butelki ale także ułatwia mycie – to ważne, szczególnie na szlaku. Ale również w domu, bo dzięki temu, butelkę łatwiej można umyć w zmywarce.

Butelka wyposażona jest w nakrętkę Loop Cap – wykonaną z tworzywa sztucznego bez BPA – czyli substancji chemicznej będącej składnikiem większości tworzyw sztucznych i przede wszystkim bardzo szkodliwej dla zdrowia.

Nakrętka, dzięki swojemu idealnemu dopasowaniu jest totalnie szczelna a jej kształt – pozwala na przytroczenie butelki do plecaka właśnie za tę nakrętkę – bardzo proste i praktyczne rozwiązanie.

Butelkę używaliśmy podczas wielu wyjazdów – najlepiej jednak wspominamy ją z podróży do gorących Włoch, gdzie pozwalała nam na posiadanie ZAWSZE chłodnej wody w plecaku – bez względu na to czy byliśmy w weneckim tramwaju wodnym czy spacerowaliśmy po dolinach Dolomitów.

Człowieku – bądź ekologiczny !

Butelka to kawał porządnej stali – warto kupić taki produkt raz i cieszyć się nim przez lata – będzie to lepsze dla naszej kieszeni ale także bardziej ekologiczne niż coroczne kupowanie plastikowych bidonów…

Klean Kanteen Classic Vacuum Insulate – polecam !

Tekst powstał przy współpracy z Raven Outdoor dystrybutorem Klean Kanteen