Zaznacz stronę

W planie jest wyjątkowa wycieczka rowerowa ? Lista pakowania pozwoli Ci dobrze się do niej przygotować.

Jeśli wycieczka jest jednodniowa, potrzebujemy oczywiście mniej sprzętu niż na wielodniowy bikepacking – czy na pewno ?

Jaką zatem definicję przyjęliśmy ?

Trasa do 100km, przejechana w pętli ze wspólnym miejscem startu i mety.

Zazwyczaj jeszcze, na tyle niedaleko od domu, że nawet w razie grubej awarii każdy będzie w stanie samodzielnie wrócić do domu nawet na niesprawnym sprzęcie.

Rower

Nie musi być super ekstra odjechany. Musi być sprawdzony i sprawny. Warto zadbać o dobrze wyregulowane hamulce i przerzutki. Należy ustawić rower – jego geometrię pod swoje parametry – odpowiednio wysoko siodełko czy kierownica. Opony i dętki najczęściej mogą sprawiać problemy w trasie – należy sprawdzić czy opony nie są popękane a niezbyt stare dętki czy na pewno trzymają ciśnienie.

Kask,

tu komentarz nie jest potrzebny. Wiadomo.

Oświetlenie,

nieważne czy jest zima czy lato. Możesz zaplanować powrót do domu przed zmrokiem ale los może mieć gdzieś Twoje plany ;-) Oświetlenie rowerowe to bezpieczeństwo na drodze dla Ciebie i innych uczestników ruchu. Oświetlenie jest już tanie, energooszczędne więc przez to także wygodne.

Części zamienne i narzędzia,

takie, które wiemy do czego służą i jak je wymienić… Bo zabrać można prawie drugi rower tylko po co ?

Z części niezbędna będzie odpowiednia, pasująca do roweru dętka, łatki a więc i pompka. Prosty zestaw narzędzi czy łyżki do opon również potrafią pomóc. Ważne aby ich używanie nie był zagadką, warto wcześniej sprawdzić czy na pewno potrafimy ich używać.

Ubrania,

Spodenki rowerowe z wkładką. Nie muszą być kolarskie obcisłe, mogą być zwykłe, wkładka pomaga utrzymać higienę i nieco zmiękcza naszą obecność na siodełku.

Koszulka – ja preferuje termo-aktywne koszulki z materiałów syntetycznych. Szybko schną, nie przyklejają się mokre do pleców, po prostu zapewniają większy komfort niż bawełna.

Taka wycieczka rowerowa to dłuższy wyjazd, polecam zatem rękawiczki rowerowe. Nawet jeśli jedziemy na letnią wycieczkę, warto zadbać tez o cieplejsze ubranie. Czy będzie to bluza czy lekka kurtka, nieważne. Ważne aby w przypadku zmiany pogody w cieple dojechać do domu.

Jedzenie i woda,

Bidon, bo łatwo przymocować go do roweru. Nie pozwoli Ci się odwodnić. Baton, banan czy inna przekąska przyda się w trasie. Nawet jeśli będziemy mijać po drodze sklepy.
A dokładnie dwa bidony. Jeden wpięty w rowerze, drugi klasyczny lub składany bidon Hydrapak w torbie – o torbie będzie za chwilę…

Telefon,

Sprawny i naładowany. Pozwoli Ci dzięki aplikacji z mapami na niezgubienie się w trasie. A w razie nieprzewidzianych zdarzeń zapewni kontakt z cywilizacją i bezpieczeństwo.

Jednodniowa wycieczka rowerowa nie wymaga już więcej sprzętu. Wszystko inne co przyjdzie Ci do głowy możesz lecz nie musisz już zabierać. Najważniejsze aby czuć się bezpiecznie i być przygotowanym na niespodziewane zdarzenia.

Baw się dobrze ;-)

 

ZOBACZ DOKĄD ZMIERZAMY,

co przygotowujemy

i zyskaj zniżki w zakupach.

Wystarczy wyklikać tu: