Zaznacz stronę

Gdzie szukać Mitsubishi Space Gear / Delica ?

To często niełatwe zadanie – samochodów jest mało na rynku. Mało na rynku w Polsce i niedużo na rynku europejskim.

Te popularne w Gruzji i krajach byłego ZSRR auta – tamtejsi właściciele często sprowadzają bezpośrednio z Japonii – cóż, mają bliżej do Japonii niż my.

Co zostaje ?

Przeszukiwanie serwisów na terenie Europy.

Bardzo popularnym kierunkiem poszukiwań – szczególnie bogato-wyposażonych wersji jest Wielka Brytania. Tam Space Gear 4×4 w wersji Delica a często też najbogatszej exceed, występują stosunkowo często.

Aut szukać można po prostu na ebay.co.uk czy guumtree.co.uk

Jeśli zależy Ci aby auto fabrycznie posiadało kierownicę po lewej stronie, jest już często nieco trudniej.

Na naszym lokalnym rynku allegro.pl , otomoto.pl , olx.pl czy sprzedajemy.pl ale osobiście zwracałbym też uwagę na lokalne portale ogłoszeniowe. Niewiele jeszcze osób zna wartość tego auta i do niedawna jeszcze można było znaleźć je w dobrych cenach.

Na rynku europejskim – znany chyba najbardziej niemiecki mobile.de ale także ebay oraz autoscout24 – w poszczególnych krajach.

Ja szukałem swojego auta głównie w Szwajcarii – to tam, samochodów ze względu na górzyste tereny jest stosunkowo dużo. Tam też, nadal handel samochodami jest stosunkowo bardziej cywilizowany niż u nas czy w Niemczech :-)

Dodatkowo, zależało mi na silniku benzynowym 2.4, który w Szwajcarii jest bardzo popularny.

Zatem autoscout24.ch ale co ważne, oprócz przeszukiwania działu Space Gear, także L400 – często w ogłoszeniach “dostawczych” L400 trafiały się “osobowe” Space Gear ze sprężynami z tyłu a nie jak w I generacji L400 na resorze piórowym.

I właśnie na autoscout24.ch znalazłem mój nowy samochód.

A jak sprowadzić auto ze Szwajcarii – o tym w kolejnym wpisie …

 

ZOBACZ DOKĄD ZMIERZAMY,

co przygotowujemy

i zyskaj zniżki w zakupach.

Wystarczy wyklikać tu: