Pakowanie na wyprawę jest często równie ważne jak sama wyprawa.

Co i w co zabrać ? O tym będzie ten cykl – dziś część pierwsza – bez tych dwóch elementów nie ruszymy … nigdzie…

BUTY – to strona o aktywnym podróżowaniu, więc naturalnym jest że to buty będą numerem jeden.

Mamy różne buty, wiadomo – moja żona ma ich wiele więcej i wiele z nich idealnie nadają się do podróżowania.

Nie zmuszamy się do spacerowania po górskich miasteczkach czy w nizinnym terenie w obuwiu trekkingowym – przecież idealnie sprawdzą się niskie sportowe buty a jeśli aura dopisuje – po prostu sandały.

W góry jednak, nieważne czy niskie, czy wysokie, czy jest słoneczne lato czy jesienna plucha – zawsze wysokie buty trekkingowe, które usztywnią kostkę. Co w butach najważniejsze – ich dopasowanie. Jeśli zakup w internecie, to tylko marki, co do której jesteście pewni rozmiarówki – albo macie sporo czasu na odsyłanie i dobierania rozmiaru. Jeśli będzie to sklep stacjonarny – nie ma nic lepszego niż spacer po sklepie w butach różnych rozmiarów – noga sama wskaże wybór odpowiedniego buta.

Ważna jest dobra podeszwa, od lata użytkujemy podeszwy Vibram a naszym obuwiu – zresztą korzysta z nich większość uznanych na świecie producentów – to też o czymś świadczy. Druga ważna kwestia do membrana – nie naciskamy na wybór konkretnego „TEXu” – ważne aby w parze z oddychającą membraną szły też oddychające skarpety!

Zobacz mój test butów AKU

PLECAK – nieważne czy to kilkugodzinny wypad, jednodniowa wycieczka, czy wielodniowa wyprawa – skoro masz już buty, tam gdzie się wybierasz zapewne musisz zabrać ze sobą coś więcej niż tylko chęć odkrywania świata. Może dlatego „pakowanie na wyprawę” 😉

Na szybki pieszy wypad mały plecak rowerowy – mała pojemność, wygodne szelki, dobra wentylacja. Na dłuższe – plecak 20-35 litrów – do takiego można spakować się na jednodniową wycieczkę przy zmiennych warunkach atmosferycznych jak i kilkudniowy wypad w suche miejsce.

Naprawdę się da ! Na dłuższe wyprawy nie ma co ściemniać – duży plecak z wewnętrznym stelażem, dwoma komorami i przede wszystkim bardzo wygodny – kilka dni oznacza sporo bagażu a sporo bagażu oznacza często wiele kilogramów…

Czy buty czy plecak – jedno uniwersalne rozwiązanie nie istnieje

cdn…