Zaznacz stronę

Ten test sandałów TEVA miał się ukazać w kwietniu, miał bo nie sądziłem że “wiosna” będzie trwała tak długo, bo jest już połowa maja a za oknem dziś rano było 6 stopni.

Sandały TEVA – test – tylko mój test

Sandały TEVA znają chyba wszyscy – to klasyk wśród klasycznych (jakkolwiek to brzmi) sandałów outdoorowych.

Zazwyczaj prosta forma, bardzo dobra jakość i cena niższa niż w przypadku “modnego obuwia”.

TEVA to amerykański producent obuwia, bo wywodząc się z sandałów teraz w ofercie ma też typowe zamknięte buty trekkingowe.

Nieco oszukując sprzedawców, trafiły do mnie sandały TEVA Hurricane XLT2 black, czyli klasyczne sandały z trekkingową podeszwą z minimalistycznymi paskami trzymającymi. Oszukując, bo jesienne wyprzedaże pozwalają na naprawdę korzystne zakupy.

Czy warto kupić je teraz ?

Prawda że klasyczne ?

Jak to się kiedyś zaśmiał mój kolega, producent chcąc zaoszczędzić na kosztach i wadze zrezygnował nawet z barwnika do gumy :-)

A tak naprawdę, to właśnie czegoś tak prostego z dobrą podeszwą poszukiwałem, stąd ten wybór.

Zaczynamy,

Solidna podeszwa:

test teva

Zwykłe, proste parciane paski bez “umiękczeń” – jest takie słowo ?

sandały teva

Oczywiście metka, ale jeśli komuś zależy to i tak wie że to po prostu TEVA, żadnych udziwnień.

Łączenia wyglądają bardzo solidnie:

sandały teva

Podeszwa jest ciekawie podwinięta w tylnej części:

sandąły teva test

Dobrze dopasowując się do stawianych kroków a co ważne przy sandałach, stopa dzięki temu ciągle jest w tym samym miejscu podczas chodzenia – brak tendencji do przesuwania czy ślizgania.

Przód jest za to praktycznie idealnie płaski:

test sandały teva

I to właśnie charakteryzuje wnętrze “buta”, o ile paski trzymają solidnie i nawet mimo braku “zmiękczaczy” i solidnego spięcia nie ocierają skóry stóp to co wpływa na nie przesuwanie się stopy w sandale ?

teva sandały

Do dziś nie wiem, ale działa. Ktoś fajnie dobrał skład tej gumy. Na tyle żeby stopa nie pociła się i przez to nie ślizgała ani nie miała tendencji do samoistnego poruszania się w bucie.

Co wpływ na wygodę użytkowania, na pewno wkładka EVA – znamy ją wszyscy z każdego praktycznie rodzaju outdoor.

Dodatkowo, TEVA w podeszwie umieściła coś, co nazywa Rugged Durabrasion Rubber™  poprawiając tym trakcję i wygodą użytkowania.

Dla kogo są te sandały ?

Są dla mnie. Bo sandałów używam na codzień, gdy tylko pozwala mi na to plan dnia.

I ile do pracy średnio, o tyle w KAŻDEJ innej okazji sprawdzają się znakomicie – czyli w moim przypadku podczas spacerów na leśnych drogach, na chodniku goniąc uciekającą na rowerku córkę czy w samochodzie podczas… jazdy samochodem ;-)

Czy warto ?

To solidna konstrukcja. Zniszczyłem już sporo par sandałów a te mimo bardzo niskiej wagi sprawiają wrażeni naprawdę bardzo dobrze wykonanych.

Oczywiście – nosiłem je jesienią przez ładnych parę tygodni. Byłem pewien że teraz, “wiosną” będę już od dawna je męczył a tymczasem globalne ocieplenie jakoś sprawia mi psikusa i nadal czekają w szafie.

TEVA Hurricane XLT2

Bardzo dobry sandał, Bardzo dobry but.

a i tak esienią zrobię upgrade :-) jak robiłem po długim czasie używania podejściowo-lifestyle’owych butów AKU Bellamont

A tymczasem, jesienią było tak:

teva hurricane

Sandały Teva – test obok pokazania wysokiej jakości wykonania dał nam jedno ważne info – niech już w końcu będzie ciepło !

:-)

ZOBACZ DOKĄD ZMIERZAMY,

co przygotowujemy

i zyskaj zniżki w zakupach.

Wystarczy wyklikać tu: